Güngören’de müzisyeni döverek öldüren 2 sanığa müebbet hapis istendi

Güngören’de müzisyen Umut Emre Aytekin’in nişanlısıyla gittiği restoranda dövülerek öldürülmesine ilişkin 2 şüpheli hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede 2 şüpheli hakkında “kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası istendi.

Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

Güngören’de 5 Şubat’ta meydana gelen olayda, sevgilisiyle bir restorana giden müzisyen Umut Emre Aytekin, Ceyhun T. ve Hayrettin Ö. tarafından dövülerek öldürülmüştü. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianamede, şüphelilerden Ceyhun T.’nin restorana alkollü olarak geldiği ve Umut Emre Aytekin’in nişanlısına bakması sonrası Aytekin ile arasında sözlü tartışma çıktığı, Aytekin’in nişanlısının tanık olarak ifadesine yer verilen iddianamede, şüpheli Ceyhun T.’nin hakaret içerikli sözler söylediği anlatıldı. Şüpheli Ceyhun T.’nin ifadesinde ise maktulünde sinkaflı kelimeler kullandığını anlattığı belirtildi.

YEMEĞİNİ ALMAYA GİDERKEN YUMRUK VE TEKMELERLE SALDIRMIŞLAR

İddianamede maktul Umut Emre Aytekin’in siparişini almak için restoranın yemek alma bölümüne gittiği sırada Ceyhun T. ve Hayrettin Ö.’nün yumruk ve tekmelerle saldırdığı aktarıldı. Şüphelilerin Aytekin’in karşılık vermesine fırsat vermeden darp ederek ölümüne neden oldukları anlatıldı. Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesinden alınan otopsi raporunda, Umut Emre Aytekin’in ölüm nedeninin kafa ve boyun travmasına bağlı beyin kanaması olduğu belirtildi.

MÜZİSYENİ DARP EDEREK ÖLDÜREN 2 SANIĞA MÜEBBET HAPİS TALEBİ

İddianamede, şüpheliler Ceyhun T. Ve Hayrettin Ö.’nün anlık gelişen sözlü tartışma ile başlayan olayda ortak kasıtla hareket ederek Umut Emre Aytekin’in ölümüne neden oldukları vurgulandı. İddianamede, Ceyhun T. Ve Hayrettin Ö.’nün “Kasten öldürme” suçundan ayrı ayrı müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi.

www.eskisehirmanset.com/dha

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.