310 satranç sporcusunun yarıştığı etkinlik başladı

OKUL SPORLARI FAALİYET PROGRAMI KAPSAMINDA SATRANÇ GENÇLER, KÜÇÜKLER VE YILDIZLAR GRUP MÜSABAKALARI, AFYONKARAHİSAR ÇİĞİLTEPE SPOR SALONUNDA DÜZENLENEN GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞ SEREMONİSİ İLE BAŞLADI. 7 FARKLI İLDEN 310 SPORCUNUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞEN MÜSABAKALARDA, ZİHİNSEL MÜCADELELER VE HEYECAN DOLU ANLAR YAŞANIYOR.

Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

Okul Sporları faaliyet programı kapsamında Satranç Gençler, Küçükler ve Yıldızlar Grup Müsabakaları, Afyonkarahisar Çiğiltepe Spor Salonunda düzenlenen görkemli bir açılış seremonisi ile başladı. 7 farklı ilden 310 sporcunun katılımıyla gerçekleşen müsabakalarda, zihinsel mücadeleler ve heyecan dolu anlar yaşanıyor.

Açılış seremonisinde konuşan Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, 310 sporcuya başarı dileklerini iletti. Satrancın sadece bir spor dalı olmadığını, aynı zamanda zihinsel gelişimi ve problem çözme becerilerini de artıran bir aktivite olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, bu tür turnuvaların gençlerin gelişimine katkıda bulunacağına inandığını söyledi.

Kasapoğlu’nun ilk hamleyi yapmasıyla birlikte müsabakalar başladı. Sporcular, zihinsel becerilerini ve stratejilerini kullanarak birbirleriyle kıyasıya mücadele ediyor. Turnuva boyunca mücadele edecek sporcular, grup birinciliği için ter dökecek.

Turnuvanın sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupalar verilecek. Müsabakalar 6 Nisan tarihinde sona erecek.

310 satranç sporcusunun yarıştığı etkinlik başladı
www.eskisehirmanset.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.