Aydın’da Kıskaç-15 operasyonunda gözaltına alınan 7 şüpheli, adliyede

Aydın’da, Kıskaç-15 operasyonu kapsamında devlet kurumlarında farklı pozisyonlara yerleştirilmeye çalışılan FETÖ üyelerine yönelik operasyonda gözaltına alınan 6’sı kamu görevlisi, 7 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Yayınlama: 15.05.2024
A+
A-

62 ilde, dün eş zamanlı yapılan Kıskaç-15 operasyonunun Aydın ayağında 6’sı kamu görevlisi, 7 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3’ü kadın, 7 şüphelinin örgüt sorumlularının talimatıyla kamu kurumlarına giriş sınavlarına yönlendirildikleri, bu sınavlara başvuran örgüt üyelerinin, örgüte bağlılıkları çeşitli şekillerde kodlanarak, bu kodlamada bulunan şahısların sınavı kazanmalarının amaçlandığı belirlendi. Şüphelilerin bir kısmının örgütün kriptolu haberleşme programı olan ByLock kullanıcısı oldukları da tespit edildi. Şüphelilerin ByLock içeriklerinde isimlerinin geçtiği ve ankesörlü telefonlarla irtibat kurdukları ortaya çıktı.

Aydın'da Kıskaç-15 operasyonunda gözaltına alınan 7 şüpheli, adliyede

Gözaltına alınan şüpheliler Z.Ç., Y.E., İ.Y., A.Ş, S.C.U., K.B. ve B.T. polisteki işlemlerinin ardından bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Aydın'da Kıskaç-15 operasyonunda gözaltına alınan 7 şüpheli, adliyede

Aydın'da Kıskaç-15 operasyonunda gözaltına alınan 7 şüpheli, adliyede

www.eskisehirmanset.com/dha

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.