Engelli Öğrenciler Birimi’nden özel gereksinimli öğrencisi olan akademisyenler için bilgilendirme videoları

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE BAĞLI BİR BİRİM OLARAK FAALİYET GÖSTERMEKTE OLAN “ENGELLİ ÖĞRENCİLER BİRİMİ”, ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİ OLAN ÖĞRETİM ELEMANLARI İÇİN BU ÖĞRENCİLERİN ÖZELLİKLERİ VE EĞİTİM SÜREÇLERİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLARA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME VİDEOLARI HAZIRLADI.

Yayınlama: 10.02.2024
A+
A-

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı bir birim olarak faaliyet göstermekte olan “Engelli Öğrenciler Birimi”, özel gereksinimli öğrencileri olan öğretim elemanları için bu öğrencilerin özellikleri ve eğitim süreçlerinde dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin bilgilendirme videoları hazırladı.

Videoların içeriğinde, Üniversitemizde öğrenim görmekte olan Otizm Spektrum Bozukluğu, İşitme Yetersizliği ve Görme Yetersizliği özel gereksinim alanlarında yer alan öğrenciler için, ders ve sınavlara yönelik yapılması gereken düzenlemeler hakkında bilgiler yer alıyor. Hazırlanan videolarla öğretim elemanlarının özel gereksinimli öğrencilerle iletişim kurma ve derslerinin etkililiğini arttırma konusunda destek sağlayacağı düşünülüyor.

Anadolu Üniversitesi, akademisyenlerini ve derslerini özel gereksinimli öğrencilerine daha da erişilebilir kılma konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

www.eskisehirmanset.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.