İsrail Ordu Sözcüsü Hagari: Olaya ilişkin soruşturma başlatacağız

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Daniel Hagari, World Central Kitchen’ın (WCK) 7 çalışanının öldürüldüğü saldırıya ilişkin açıklamasında, “Olaya ilişkin soruşturma başlatacağız” dedi.

Yayınlama: 02.04.2024
A+
A-

IDF Sözcüsü Hagari, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Uluslararası hukuka bağlı profesyonel bir ordu olarak, eylemlerimizi kapsamlı ve şeffaf bir şekilde incelemekle yükümlüyüz. İhtiyaç sahipleri için çok şey yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Ne olduğunu ve nasıl olduğunu anlamak için olayı en üst düzeyde gözden geçiriyoruz. Bu ciddi olayı daha detaylı incelemek üzere bir soruşturma açacağız. Bu, böyle bir olayın tekrar yaşanmasını engellememize yardımcı olacaktır. Olay soruşturulacaktır. Olayın özüne ineceğiz ve bulgularımızı şeffaf bir şekilde paylaşacağız.”

NE OLDU?

WCK’dan bugün yapılan açıklamada, Kıbrıs’tan Gazze’ye doğru yola çıkan gemilerden yardımların depolara indirildiği sırada 7 çalışanının İsrail kuvvetleri tarafından öldürüldüğü ifade edilmişti. WCK, öldürülen çalışanlar arasında ABD, İngiltere, Avustralya, Polonya, Kanada ve Filistin vatandaşlarının olduğunu belirtmişti.

www.eskisehirmanset.com/dha

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.