Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Caparov’dan Adana’da tedavi gören 4 vatandaşına ziyaret

Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Akılbek Caparov, ülkesinde meydana gelen helikopter kazası ve patlama olaylarında yaralanan ve Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan 4 Kırgız vatandaşı ziyaret etti.

Yayınlama: 10.02.2024
A+
A-

Türkiye’ye gelen Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Akılbek Caparov, Ankara’daki ziyaretlerinin ardından havayoluyla Adana’ya geldi. Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te ayrı zamanlarda meydana gelen helikopter kazası ve patlama olaylarında yaralanan Kırgız vatandaşlardan Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan 4 kişiyi ziyarete gelen Caparov’a Adana Valisi Yavuz Selim Köşger eşlik etti.

Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Caparov'dan Adana'da tedavi gören 4 vatandaşına ziyaret

Caparov, 2’si hastanenin yanık merkezinde 2’si de cerrahi yoğun bakım servisinde tedavi gören 4 yaralı hakkında Başhekim Mehmet Volkan Harput’tan bilgi aldı. Ardından açıklama yapan Caparov, “Kırgızistan’da 2 ayrı kaza oldu. 2’si asker 4 kişi buraya geldi. Askerlerimizin durumu iyi. Yanık merkezinde tedavi gören hastalarımızın da durumları iyiye gidiyor. Hastalarımıza Allah’tan şifa diliyoruz. Onları buradaki doktorlarımıza emanet ediyoruz. Kırgız ve Türk kardeşliği neticesinde Kırgızistan’a da böyle hastaneler yapmak planlarımız arasında” dedi.

Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Caparov'dan Adana'da tedavi gören 4 vatandaşına ziyaret

www.eskisehirmanset.com/dha

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.