Kütahya’da sınavlara geç kalma durumundaki öğrencilerin imdadına DPÜ yetişti

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜNDE YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINA SINAVI’NA (YKS) GİRECEK OLAN ANCAK EVRAK EKSİKLİĞİ NEDENİYLE SINAVA GEÇ KALMA DURUMUNDA OLAN ÖĞRENCİLERE DPÜ’NÜN MOTOSİKLETLİ BİRİMLERİ VE GÜVENLİK EKİPLERİ TARAFINDAN ATV’LERLE DESTEK VERİLEREK MAĞDURİYETLERİ GİDERİLDİ.

Yayınlama: 08.06.2024
A+
A-

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi kampüsünde Yükseköğretim Kurumlarına Sınavı’na (YKS) girecek olan ancak evrak eksikliği nedeniyle sınava geç kalma durumunda olan öğrencilere DPÜ’nün motosikletli birimleri ve güvenlik ekipleri tarafından ATV’lerle destek verilerek mağduriyetleri giderildi.

Sınav öncesi evrakları eksik olan 2 öğrenci DPÜ’nün motosikletli birimleri ve güvenlik ekipleri tarafından ATV’lerle gerekli evrakları temin edilip sınava yetiştirildi. 1 öğrencinin evrak eksikliği ise Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Görevlileri tarafından tamamlanarak sınava zamanında girmesi sağlandı. DPÜ’nün desteğiyle sınava girememekten son anda kurtulan öğrenciler Üniversite Rektörlüğüne teşekkür ettiler. Bu arada DPÜ’nün motosikletli birimleri ve güvenlik ekiplerinin ATV’lerle öğrencileri taşımaları güvenlik kameralarına yansıdı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavına geç kalma telaşı yaşayan öğrencilere destek olduklarını söyleyen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak,” Üniversitemizin bazı motosikletli birimleri ve güvenlik ekipleri ATV’leriyle sınava geç kalma durumunda olan öğrencilere sınav salonlarına zamanında yetiştirmek için gayret ettiler. Yaklaşık 6 bin öğrenci kampüsümüzde Yükseköğretim Kurumlarına Sınavına (YKS) katıldı. Sınava katılan tüm öğrencilerimize başarılar, muvaffakiyetler diliyorum. Gönüllerince güzel neticeler almalarını, tercihleri arasında da Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin bölümlerini yazmalarını temenni ediyorum” dedi.

Kütahya’da sınavlara geç kalma durumundaki öğrencilerin imdadına DPÜ yetişti
Kütahya’da sınavlara geç kalma durumundaki öğrencilerin imdadına DPÜ yetişti
www.eskisehirmanset.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.